Na návštěvě ve Schwandorfu

Společnost AgroKonzulta Žamberk spol. s r. o. uspořádala ve dnech 24. a 25. května návštěvu bavorského města Schwandorf, v němž sídlí výrobce zemědělské techniky Horsch Maschinen GmbH. Setkání s vedením a zaměstnanci společnosti Horsch nebylo zaměřeno na prohlídku výrobního závodu, ale na praktické předvádění techniky a konzultace v otázkách pěstování a výživy rostlin.
V úvodu vystoupil majitel spočnosti Michael Horsch a seznámil přítomné se svým pohledem na současné zemědělství, na problémy, s nimiž se zemědělci v Německu i u nás potýkají a možná na řešení a nevyhnutelný směr vývoje.
V praktické části programu se návštěvníci nejdříve seznámili s technikou na naskladňování, skladování a vyskladňování zrna firmy Bintec, jež se specializuje na návrh, konstrukci a prodej účinných systémů pro skladování zrna a jejich komponent.
Druhá část praktické části programu byla věnována předvádění techniky na poli. Představily se stroje na zpracování půdy, setí a ochranu a výživu rostlin. Bohuže,l ukázky následovaly po mohutných srážkách, v nichž napršelo 20 mm vody. I přesto odvedly stroje velmi dobrou práci a s obtížnými podmínkami se vypořádaly se ctí.
Poslední část programu byla vyhrazena prohlídce porostů, na nichž byly demonstrovány různé způsoby zpracování půdy, zásobního hnojení, setí a následné ochrany a výživy rostlin.
Více v některém z příštích čísel týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down