05.02.2024 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Využití kejdy stejně jako minerálních hnojiv se stroji Fliegl

Nejvyšším cílem zemědělce je poskytnout plodinám optimální výživu. Správná volba vhodné aplikační dávky je důležitá nejen pro aplikaci minerálních hnojiv, ale také pro aplikaci kejdy. Zde je nesmírně důležitá znalost složení kejdy pro přesnou a účinnou aplikaci tohoto hnojiva. Vzorky živin, které jsou měřeny v laboratoři, jsou klasifikovány jako vzorky náhodné a nemohou charakterizovat časté kolísání obsahu živin ve skladu kejdy. Navíc nejsou k dispozici v reálném čase.

Společnost Fliegl nabízí zemědělcům dva systémy s nejmodernější technikou pro přesné stanovení živin v digestátu i u heterogenních substrátů.

Nir stanice - stanice pro měření živin

Jedná se o vlastní stanici NIR firmy Fliegl. Tato stanice je inovativní a praktická a byla vystavena na stánku Fliegl na veletrhu Agritechnica 2023.  Nejen zemědělec sám, ale také stále přísnější zákonné požadavky vyžadují přesný přehled o složení kejdy a zároveň i schopnost zadokumentovat množství živin, aplikovaných na konkrétní pozemky. Srdcem stanice je NIR senzor Harvest Lab 3000 výrobce John Deere a průtokoměr Fliegl.

Po dokončení měření si lze analyzované hodnoty živin pohodlně prohlédnout na svém notebooku nebo tabletu. Četné možnosti montáže pro přepravu a kompaktní konstrukce zaručují vysokou úroveň mobility.

Měření živin v nádrži (snímání kejdy)

Ve srovnání s principem stacionární měřicí jednotky není snímání obsahu živin v kejdě na výstupu z nádrže závislé na průměrných hodnotách, ale na skutečných naměřených hodnotách. Díky tomu lze snadno realizovat aplikaci s proměnným průtokem kejdy, aby byly dodržovány nastavené dávky živin. Se snímáním složení kejdy pomocí NIR senzoru je přesně známé, kolik kilogramů které živiny bylo aplikováno na hektar.

Vzhledem k tomu, že distribuce živin v kejdě je často velmi heterogenní, je volba správné aplikační dávky značnou výzvou, kterou snadno zvládnete pomocí snímání složení kejdy NIR senzorem. Důmyslný systém pomáhá nejen měřit živiny v reálném čase před aplikátorem kejdy, ale také zjišťovat průtok pomocí osvědčeného systému Fliegl Flow Control. Aplikační dávku lze okamžitě upravit v důsledku změny koncentrace živin.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down