Stánek s novinkami v mnoha oborech

Výrobce Case IH přinesl na letošní veletrh Agritechnika řešení pro zemědělské podniky všech velikostí. Novinky Case IH byly jak mezi traktory, tak i v oblasti kombajnů a lisů či integrovaných řešení. Velkou výstavu strojů Case IH nebylo možné minout v hale č. 3, stánek A48.

Case IH má již zcela kompletní produktovou řadu traktorů. Zahrnuje traktory s výkonem od 25 do 778 koní, stejně jako se spalovacími a elektrickými motory. Veletrh Agritechnika 2023 byl místem oficiálního uvedení velké novinky, pásového tahače Quadtrac 715 – nejvýkonnějšího traktoru Case IH všech dob.

Četné inovace u traktorů

Pro tahově náročné polní práce se osvědčují také traktory Case IH Magnum AFS Connect. Na Agritechnice se Case IH pochlubil traktorem Magnum 400 Rowtrac AFS Connect. Traktor byl osazen kitem pro autonomní provoz. Univerzálním traktorem pro polní práce, sklizeň pícnin i dopravu je Optum 340 CVXDrive. Navzdory několika vylepšením není nový Optum 340 CVXDrive se systémem AFS Connect těžší, než stávající modely Case IH Optum 300 a 270, ale poskytuje vyšší výkon.

Na stánku Case IH nechyběla ani poslední novinka v řadě Puma, model Puma 260 CVXDrive. Změny se dotkly i pohonné jednotky a příslušenství. Inovovaný motor byl zesílen, vyšším točivým momentům odpovídají i úpravy v oblasti převodovky a nápravy prošly zesílením. Maximální výkon motoru překračuje hranici tří set koní (302 k). Nová Puma 260 CVXDrive se chlubí zcela novým ovládáním AFS Connect.

Speciální lakování u Puma 175 CVXDrive

Další traktor ze shodné řady, Puma 175 CVXDrive, byl vystaven ve speciálním lakování, které odpovídá oficiálním barvám závodního týmu Aprilia. Shodné lakování měl i motocykl stejné značky. Výrobce tím návštěvníkům stánku připomněl, že společnost Case IH sponzoruje závodní tým Aprilia v seriálu závodů Moto GP.

Další update reprezentoval traktor Case IH Vestrum 130 s převodovkou Active Drive 8. Převodovka ActiveDrive 8 nabízí osm při zatížení řazených rychlostních stupňů v každé ze tří skupin. Doposud byla k dispozici jen pro traktory Case IH Maxxum, které se vyrábějí s výkonem motoru v rozmezí od 115 do 150 k. Nyní je dostupná i pro traktory řady Vestrum.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down